מצוף לעת מצוא: Kingii - צמיד קומפקטי עם מכשיר ציפה מתנפח

מאת יואב נקש יולי 04, 2015

בדרך כלל כך אני נוהג להכנס לים כשגופי נקי מאביזרים לא נחוצים וככלל אני תמיד מקפיד להמנע בזמן גלישה מענידת שעונים, שרשראות או כל דבר אחר שיכול לסרבל את תנועתי, לפצוע אותי או לסכן את חיי. אבל אם עד כה חשבתי ופעלתי כך אז לפתע הפציע ג'אדג'ט שהוכיח לי שאפשר גם אחרת - חפיץ שיכול דווקא לעשות את ההפך הגמור ולהעניק ביטחון לגולשים ולכל האנושות הרוחצת בים. Kingii הוא מכשיר ציפה קטן שאותו עונדים על זרוע היד ושניתן לנפחו בעת מצוקה. איך לא חשבו על זה לפני כן?

איך אני לא חשבתי על זה לפני כן? זה גאוני. המפתח של הצמיד המתנפח טום אגאפיידס (Tom Agapiades) רצה לגייס באתר אינדוגוגו $65,000 וכבר לאחר עשר שעות הוא חצה את רף ה-$400,000! כולם ראו את החשיבות, כולם הבחינו בפטונציאל וידעו שיהיה לכך ביקוש וצורך ענק - והכוונה היא לא רק מצד גולשים שמחרפים את נפשם על גלי ענק כמו Jaws אלא גם רוחצים מכלל אורחות החיים שמבקשים להקנות לעצמם ביטחון בכל מקור של מים.

קומפקטי, נייד ואפקטיבי בעת מצוקה / טביעה. Kingii צמיד המצוף ננעד על זרוע היד.

צמיד ה- Kingii (אותו מבטאים "קן-גי") נקרא על שמה המדעי של הלטאה Chlamydosaurus kingii שידועה גם בשם "חרדון הצווארון" אשר נפוצה בצפון אוסטרליה ודרום גיניאה. וכיצד שמה של הלטאה קשור להמצאה? זאת מכיוון שבעת סכנה החרדון פוער את פיו ו"מנפח את צווארו" בדיוק כשם שהאדם שמוצא עצמו בסכנה שולף את מתקן הניפוח מצמיד הציפה - מראה שדי מזכיר זה את זה.

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

בכל רחבי העולם טובעים מידי שנה כ- 372,000 איש כשמרבית ממקרי הטביעה מתרחשים במרחק קצר מהחוף בגלל זרמי סחף וגלים. הזרמים החזקים גורמים לרוחצים להיאבק בגלים ולאבד כוחות בקצב מהיר. כתוצאה מהתשישות והלחץ הם למרבה הצער טובעים. גם הגולשים נמצאים בסיכון תמידי לטביעה ובמיוחד בגלישה על גלים גבוהים או בים סוער שבו הם יכולים לספוג מספר שבירות גלים על ראשם בלי יכולת להגיע לפני הים ולשאוף אוויר לריאותם. לגולשים יש בדרך כלל את הגלשן שמשמש כמצוף אבל כשזה ניתק מרגליהם הם מוצאים את חייהם תלויים בכושר הגופני ובכוחם הנפשי בלבד.

מיכל CO2, בלון ציפה, משרוקית ומצפן בחבילה קומפקטית אחת  שניתנת לשימוש חוזר

בדיוק בנקודה זו נכנס ה-Kingii - כבר לא מדובר על חליפת ציפה מסורבלת כי אם על מכשיר קטן מימדים, נייד ואפקטיבי ביותר. המצאה שיכולה להעניק לא רק עזרה מיידית בציפה בעת סכנת טביעה, כי אם גם להשרות ביטחון לצוללנים, גולשים, רוחצים, דייגים ובעצם לכל אדם שיש לו זיקה כלשהי למים ופעילות בים, שיודע כי בעת מצוקה יש ברשותו עזרה ראשונה מיידית ויעילה שיכולה להציל את חייו.

"המצאה שיכולה להעניק לא רק עזרה מיידית בציפה בעת סכנת טביעה, כי אם גם להשרות ביטחון לצוללנים, גולשים, רוחצים, דייגים ובעצם לכל אדם שיש לו זיקה כלשהי למים ופעילות בים, שיודע כי בעת מצוקה יש ברשותו עזרה ראשונה מיידית ויעילה שיכולה להציל את חייו."

ה-Kingii היא מערכת בטיחות קומפקטית חיצונית ושאינה פולשנית אשר ננעדת עם רצועה על זרוע / מפרק היד. בעת מצוקה מושכים את הידית ומיכל CO2 מנפח מתקן ציפה שיכול להציף כל אדם עד משקל של 124 קילוגרמים. על ידי קיפולו של "הבלון" אל תוך המתקן והחלפת מיכל החנקן, ניתן לעשות בצמיד שימוש חוזר כמה פעמים שרק צריך. כמו כן מערכת הציפה מגיעה גם עם מצפן ומשרוקית. כאמור, מכשיר הציפה נמצא עדיין בשלב גיוס הכספים ומחירו טרם נקבע.

המכשיר הבטיחותי וההמצאה הגאונית והקומפקטית הזו של ה-Kingii יכולה להיות מאוד שימושית לכל אדם, לכל גיל ולכל מי שעוסק בספורט ימי. תחשבו על כך שלא צריך להגיע למצב של רצף שבירות גלים על הראש, מספיק אפילו שאתם סובלים מהתכווצויות שרירים, נסחפים או שאתם ממש עייפים, ניפוח גלגל ההצלה של הקן-גיי יכול להיות האופציה המהירה להציף אתכם לחיים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים