מ צ ל מ ה - ב ש י ד ו ר - ח י !!! - חוף דלילה אשקלון

מאת יואב יולי 25, 2014

זה היה חלום גדול ולא רק שלי. חלום של כל הגולשים באשקלון, לראות את הים בשידור חי. אם עד היום חיפשנו את הגלים בערים אחרות לאורך קו החוף, לראשונה בתולדות העיר אשקלון היום אתם יכולים לצפות בים במקום שבו אתם גולשים מידי יום!

זה לא עניין של מה בכך, קרוב לחודשיים של הכנות קדחתניות והרבה חזון למימושו. מצלמה בשידור חי היא לוגיסטיקה טכנולוגית מסועפת ויקרה שאת מורכבותה אמנע מלפרט. חזון מתממש כשדבקים במטרה, חלומות מתגשמים כשבאמת מאמינים בכך והתוצר הסופי הוא מימד של מציאות מוחשית וחיה.
בשעה טובה גם אנחנו על המפה וגם לנו מצלמה בשידור חי:-)  אז כפי שהורגלתם לאיכות המקצועית והמלוטשת באתר צלם ים כך גם תקבלו את הדה-בסט של הצילום ישירות למחשב הפרטי שלכם.

לפניכם מספר הסברים והדגשים לגבי כלל התכנים החדשים:

למי מיועד השידור החי?

השידור החי של המצלמה מיועד לכל חובבי הים: לגולשים, דייגים, רוחצים ולכל מי שיכול לשאוב את המידע לו הוא זקוק לקראת בואו אל חוף הים. משפחות עם ילדיהם יוכלו לדעת את המצב הנתון של הים באם הוא רגוע או סוער. מי שמתגעגע לשקיעה יוכל לצפות בה בהנאה. מי שמחפש את חבריו או ילדיו יוכל לחפש אותו שם. מי שנמצא רחוק מהחוף, אורחים מעיר אחרת ותיירים, יוכל ליהנות מרגעים קסומים של גלישה ותנועה רצופה מחוף הים באשקלון.

היכן ממוקמת המצלמה?
המצלמה ממוקמת בחוף דלילה. הזוית העיקרית שבה אתם צופים כעת מתמקדת בטווח שבין השובר הצפוני של חוף דלילה לשובר הדרומי של המרינה (הדולוסים).

art2

למצלמה יש שתי זוויות נוספות שישתנו בהתאם לצרכים ייחודיים בעתיד:
1. זווית צפונית, לאזור המרינה – אופציה זו תתאפשר ביום של משט האמי"ר לדוגמא או בשייט מפרשיות ויאכטות בינלאומיות הנכנסות למרינה.
2. זווית דרומית, חוף הרחצה המוכרז של דלילה – אופציה זו תתאפשר ברצף ימים ללא גלים בחודשי הקיץ ועונת הרחצה. זווית זו תאפשר לראות את הים, סוכת המציל והדגל המונף ותשמש את כלל הרוחצים המעוניינים לבקר בחוף המוכרז.

איכות השידור, המצלמה ופרמטרים נוספים:
המצלמה בשידור חי מאפשרת לכם לצפות בכל רגע נתון (גם בלילה) 24/7/365 בתנאי הים און ליין! השידור רצוף ואינו מקוטע ומוצג בפורמט FLV שאותו אתם יכולים לראות בכל דפדפן שברשותכם.
התמונה חלקה ללא קפיצות עם איכות של סרט וידיאו. איכות התמונה וצבעה משתנה בהתאם למזג האויר וכיוון השמש (מהסיבות הברורות). המצלמה מתאימה את עוצמת החשיפה לשעות הלילה והופכת את שידורה לשחור לבן ובכך מעצימה את הראות.

המצלמה מאובזרת בעדשת מיקוד גדולה. מפתח העדשה שבו אתם צופים כעת הוא רחב וביכולתנו למקד עוד יותר את המצלמה כך שנוכל לראות את צבע עיניו של גולש הנמצא בים. כמובן שאין כל כוונה לעשות כן כי אז אנו נאבד שטח צפייה חשוב, אך במקרים מיוחדים כגון תחרויות גלישה או מיקוד על מקומות מרוחקים תוכל המצלמה לתעד את האירוע ולהפיצה במדיה המבוקשת.

אין כל הגבלה במספר הצופים בו זמנית. ההגבלה היחידה שישנה היא זמן צפייה של 2 דקות כשלאחר מכן תצטרכו לרענן את הדף (Refresh) או ללחוץ על הכפתור הירוק של ה-PLAY שמופיע בפריים האחרון של השידור על הנגן.

תקלות אפשריות:
1. השידור לא עולה – בדקו את ההתקנים שלכם במחשב הנוגעים לפורמט FLASH ו/או רעננו את הדף. (לצופים במכשירי טלפון חכמים קראו את הנושא הבא של שידורים חוזרים)
2. השידור נתקע ואינו רציף – דבר זה מותנה במהירות הגלישה שלכם במחשב הביתי או בזיכרון של המחשב האישי – דאגו לסגור מבעוד מועד תוכנות שעובדות ומעמיסות על הזיכרון כגון אי.מיול או הורדות והעלאות שאתם מבצעים בו-זמנית.

* על כל תיקון, ניקוי ושדרוג של המצלמה שנעשה על ידי צלם ים ו/או חברת ספקית השידור תופיע התראה על כך בחלקו העליון של דף השידור.

שידורים חוזרים  ופתרונות צפיה ל-IPHONE
במהלך ההכנות לשידור החי התבשרתי כי לצופים דרך הסמארט-פונים וה-I PHONE אין דרך לראות את השידורים החיים. דבר זה נגרם בגלל שיתוף פעולה של גוגל עם יו-טיוב ולכן סרטונים ביו-טיוב הם היחידים שנראים. בעקבות כך החלטתי לקחת צעד אחד קדימה בכדי לאפשר צפייה גם לאלו שצופים דרך הטלפונים החכמים. עם פיתוח הרעיון של שידורים חוזרים והקלטות גיליתי שיש בכך הרבה מאוד יתרונות ומימד בלעדי שאינו קיים במצלמות אחרות:

1. אפשרות צפיה (אם כי לא בשידור חי) לאלו הצופים דרך הטלפונים החכמים.
2. השידורים החוזרים מאפשרים דרך נוספת להתעדכן ולעקוב אחר השינויים במזג האוויר והים.
3. לאלו שצופים בלילה וביום המחרת – תוכלו לראות כיצד היה נראה הים במהלך היום וביום האתמול.

* השידורים החוזרים יתעדכנו פעם-פעמיים ביום – בשעות הבוקר והצהריים (נתון לשינויים במזג אויר שחלים במהלך היום) אורך השידור החוזר כדקה אחת ברגע של ים גואה.
* מפאת פורמט ההקלטה של השידור – השידור החוזר יהיה מקוטע מעט ורציפותו פחותה מזה של השידור החי.

 

תכנים בעמוד השידור החי:
art3* בחלקו העליון של העמוד מופיעה תחזית קצרה המתעדכנת מידי יום, על תנאי מזג האויר הרוח והים. בחלק זה של התחזית מופיעים גם נתונים שיכולים לשרת את המבקשים לבקר בחוף הרחצה – צבע דגל וכדומה.
* עוד בחלקו העליון של הדף קישורים מהירים לשידור היומי ולשידורים החוזרים
הודעות והתראות נוספות יופיעו גם כן בחלק זה של העמוד .
* נגן השידור החי מופיע בראשית העמוד, תחתיו הבאננרים הפרסומיים של נותני החסות ובחלקו התחתון של העמוד השידורים החוזרים

מסתכלים לעתיד
אמנם רק עכשיו ערכנו את הפתיחה הרשמית למצלמה אבל ישנם עוד מספר פיתוחים נוספים לעתיד:
•    מצלמות חוף נוספות לאורך קו החוף באשקלון
•    שימוש במצלמות חכמות לפריסה רחבה של צילום
•    הרחבה של השידורים החוזרים וההקלטות
•    צפייה דרך הפייסבוק
•    צפייה ישירה בטלפונים חכמים

לייב סטרימינג, שידור חי, מצלמת חוף, און ליין קאם... לא משנה איך תקראו לזה, המצלמה נמצאת שם בשבילכם, להנאתכם ולשימוש יומיומי עבורכם.

בכל בעיה שנתקלתם בה במהלך השידור אנא דווחו על כך דרך הקישור הבא


ולסיום, מה קורה עם השידור היומי?
דברים טובים לא מפסיקים ואין להם תחליף.
השידור היומי, הסרף ריפורט היחיד בארץ והבלעדי בעולם! ימשיך במתכונתו הנוכחית עם עדכוני מזג אויר, תחזיות, עדכונים מהשטח ומגזרת החוף, פעילויות יזומות חברתיות וסביבתיות – בדיוק כפי שהיה עד היום. בצורה זו תוכלו לקבל ספקטרום רחב של ידיעות שישמש אתכם הגולשים באתר ובים... תמשיכו לעקוב.

ושוב לקראת סיום, תודות:
תודה רבה ומיוחדת לאמיר ואיתן מחברת גו-לייב על השירות הנהדר והמקצועי על הידע הרחב, הסבלנות והקשר החברתי שנרקם בינינו. – אתם גדולים מהחיים!
תודה רבה לכל המפרסמים האדיבים והחברים היקרים: לשי דהן מחברת אלדן, יניב מלכה מרשת חנויות הגלישה באליס, זהר ארמא מחנות המטיילים מסלול, רונן אלימלך מחברת התקשורת מ.ג.ע. וצמד האחים רונן וגילי מפאב הנשיא אחד - בתמיכתם הכלכלית הם מאפשרים לממש את החלום ולהפכו למציאות. – תודה רבה!
תודה מיוחדת לאיציק ירושלמי (סמבקו) על העזרה הרבה, רקימת הקשרים והטיפים החשובים בקידום הפרוייקט.
art2אחרון חביב. תודה רבה לחברי היקר דניאל אוחיון, האיש שקשור באופן הדוק למצלמה ולשידור, על אורח הרוח, התמיכה, העזרה הרבה, ועל החברות האמיצה. תודה רבה דניאל - אוהב אותך!

אז שיהיה לכולנו במזל טוב ובהצלחה. שנדע רק אושר, בריאות וימים טובים של הגשמת חלומות.

 

לחצו כאן לצפיה בשידור החי

שלכם מכל הלב
יואב נקש
צלם ים

צפו בסרטון המיוחד של התקנת המצלמה 24.02.2011

 

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב

יואב נקש, צלם. עבורי המצלמה היא העין השלישית, התיעוד של הרגע הוא נצחי והזכרון הוא חלק בלתי נפרד מהחיים. הצילום הוא קסם והמצלמה היא השרביט - דרך נפלאה לבטא את שאני אוהב, דרך קצרה להגיע ללב. כשאנשים שואלים אותי באיזה ציוד אני משתמש התשובה שלי היא תמיד זהה: "בעיניים שלי". משפט אהוב: אל תצלם מה שאתה רואה תצלם את שאתה מרגיש :)

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים