איש הים מארץ הענן: תחרות ה-Ultimate Surfer בניו זילנד

מאת יואב נקש ינואר 10, 2015

קונספט תחרותי חדש נולד בניו-זילנד הרחוקה. תחרות בשישה תחומים של גלישה שמטרתה למצוא את הגולש ואיש הים הטוב ביותר בעולם. תחרות ה-Ultimate Waterman 2015 (איש הים האולטימטיבי) תארח רק 8 גולשים מרחבי העולם שנבחרו בקפידה לתחרות אינטנסיבית שתימשך 8 ימים על גלי הים.

בפעם הראשונה תערך בניו-זילנד תחרות שלא הייתה כמותה בעבר - החיפוש אחר הגולש/איש הים הטוב ביותר בעולם Ultimate Waterman 2015. הקונספט התחרותי שיתקיים בין ה-14-23 במרץ 2015 יארח שמונה גולשים מובלים מענף הגלישה העולמי לתחרות בת שמונה ימים שבהם הם יצטרכו להוכיח את כישורנם וכישוריהם בשישה תחומי גלישה שונים: גלישת טואו-אין (tow-in surfing), גלשנים קצרים (surfing/shortboard), גלישת סאפ (SUP stand up paddle), גלישת סיבולת על סאפ (SUP Endurance), וואקה אמה (waka ama) שזהו סוג של קאנו פולינזי ולונגבורדינג (longboarding).

art2

תחרות זו תתקיים במספר מוקדים ברחבי ניו-זילנד אשר יותאמו לתחום הענף שבו יתחרו הגולשים. צוותי חזאים יקבעו את המיקום ואת מועד התחרות על פי גובה הגלים, כיוווני הסוול ומזג האוויר הכללי. הגולשים יוסעו או יוטסו (במטוס או במסוק) אל היעד שבו הם יתחרו. במהלך ימי התחרות הגולשים יצטרכו לאמץ גישה קרבית, רוח אמיצה, לגלות יכולת התמודדות ותמרון עם שינויים, סיבולת פיזית ונפשית ולשלבם עם כישוריהם ברכיבה על הגלים. אתגר הגלישה הגדול יסתיים בהכתרו של הגולש האולטימטיבי בטקס רב משתתפים שיערך באוקלנד.

art3

לתחרות הווטרמן חברו אורחים וגולשים מכובדים שיתרמו מניסיונם בהפקתו של האירוע המיוחד. ליירד האמילטון ורוס קלארק ג'ונס הם שניים מהשמות הגדולים בענף שילוו את משלחת המתחרים לכל אורך שמונת הימים. רשימת שמונת הגולשים טרם הושלמה ולצוות המארגנים יש גם כוונה אולי להוסיף שתי נשים מתחרות. גולש גלי הענק האוסטרלי מארק וויסר (Mark Visser), ה-All time סרפר הניו-זילנדי דניאל קרפואה (Daniel Kereopa), ילד הסאפ מהוואי קאי לני (Kai Lenny), הגולש הענק מטהיטי מנואה דרולט (Manoa Drollet), אלוף העולם ב-Race  על סאפ דני צ'ינג (Danny Ching) האמריקאי ונער הסאפ הפנומנלי קונור באקסטר (Connor Baxter) מהוואי - אלו הם שמות ששת ה-גולשים הראשונים ברשימת ה-מתחרים.

צמד האיים המרוחק בדרום האוקיאונס השקט הוא גן עדן ירוק בפני עצמו אך לא פחות מכך גם גו-עדן לגולשים. בניו-זילנד ישנם כמה מהספוטים הטובים ביותר בעולם שבמרבית הזמן גם מבודדים מאדם. כל העינייים נשואות לניו-זילנד גם עם כניסתו המבטיחה של ריקארדו כריסטי הקיווי לסבב המקצועני של ה-WSL. ותחרות הווטרמן האולטימטיבי היא עוד עוד שלב בפוטנציאל הגלום במדינה עם הענן הלבן הארוך. Kia Ora

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים