חליפת Oceanwing: לפרוש כנפיים ולעוף מתחת לים

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

לפרוש כנפיים ולעוף... אבל מתחת לפני הים. "כנף הים" היא חליפת קונספט חדשה שיוצרה בהשראת חליפות הצניחה. החליפה הזו אמנם לא מיועדת לגולשי הגלים אבל אם אתם אוהבים לשחות ולצלול, להתמזג עם הטבע והדגה ולהרגיש שנולדתם בים, אז החליפה הזו תפורה עליכם והיא תיקח אתכם למסע בלתי נשכח של תעופה בעולם הכחול והיפה שנמצא מתחת לפני הגל הנשבר.

oceanwing

כנפי הים "Oceanwing" היא חליפת שחיה/צלילה שמיועדת לתעופה מתחת לפני הים. האבטיפוס של הראשוני מסוגו פותח ע"י המעצב הצרפתי גילום בינאר (Guillaume Binard) בשילוב כוחות עם מעבדת המחקר Aqua Lung. צוות הפיתוח מאמין בלב שלם כי אנשי הים יאהבו את הקונספט החדשני הזה של החליפה. החליפה יכולה לשמש שחיינים, צוללנים ואפילו דייגים שרוצים להתנהל בהרמוניה עם הדגים מבלי לעשות תנועות חדות שיפחידו אותם. החליפה מאפשרת לצוללנים חופשיים לתרגל ביתר קלות את הצלילה למעמקים ע"י שמירת הכוחות והגדלת הכושר להחזקת קיבולת האוויר בריאות.

את החליפה העתידנית יצר גילום בהשראת חליפות הדאייה והצניחה החופשית, החליפה מאפשרת חווית "תעופה" במים בדומה לזו שבאוויר כשהרעיון מאחורי זה הוא שסנפירי הזרועות והרגליים מגבירים את המהירות ע"י שימוש מועט בכוח שמושקע בשחייה. חליפת ה-אושן-ווינגס (Oceanwings) מיוצרת מבד הניאופרן הקלאסי כמו אלו של חליפות הגלישה. החלק התחתון בחליפה החדשנית מיועדת בכדי להחזיק את הרגליים יציבות בזמן "התעופה" בכדי למנוע סחרור מיותר או תנועות לא רצוניות שיפגעו במהלך הדאייה במהלך השחייה.

art2

בחליפת ה"אושן-ווינג" ישנם קווי דימיון רבים בין תנועת הריחוף באוויר לזו שמתחת לים אם כי ישנו הבדל ניכר בתנועה דרך מרקם (דחיסות/צפיפות) החומר השונה (אוויר ומים). מעבר לכך החליפה אוצרת בתוכה יופי נשגב שבו ניתן לאדם אפשרות להתמזג בקלות עם הסביבה ולהעצים את תחושת הריחוף במים והזיקה האנושית לעולם הכחול שפרוש לפניו. חליפת האושן-ווינגס עדיין לא יצאה לשווקים ואף לא ידוע האם היא תהיה משווקת כלל אך סביר להניח שעלותה תהיה לא יקרה יותר מחליפות הגלישה המוכרות לנו כיום.

לעוף גבוה... מתחת לגלים, צריכה להיות חוויה של פעם בחיים:)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים