גלגלים לגולשים: RipSurf - סקייטבורד בצורת גלשן אמיתי

מאת יואב נקש פבואר 27, 2016

במבט ראשון זה נראה כמו גלשן מניאטורי שמיועד לגמדים אך במבט נוסף מגלים שמתחת ל"קרש" יש שני גלגלים. ה- RipSurf הוא עוד הכלאה מוזרה של סקייטבורד עם גלשן. לא משהו שממציא את הגלגל אבל כזה אולי שמוסיף קצת הרגשה של רכיבה על גל. מפתחיו של הסקייטבורד מדרום קליפורניה מבטיחים מהפיכה בצורה שבה אתם תעשו את דרככם לים, ובניגוד לסקייטבורדים אחרים אפשר לנסוע איתו רק על כיוון אחד, כמו על גלשן.

ה-RipSurf מעוצב בדיוק כמו גלשן. יש לו חרטום, זנב, אסטרודק ואפילו "גבשושיות של שעווה" שמשפרות את האחיזה (ליש לא קיים). בצידי הריילים יש חריצים שמאפשרים גמישות הסקייט בעת תנועת הרגלים לשם צבירת מהירות. עם הסקייט-בורד הזה אי אפשר לטעות. כיוון הנסיעה נשאר תמיד אותו הדבר כי ציריית הגלגלים מיועדת רק לכיווון אחד של רכיבה. הרגל הקדמית (על החרטום) קובעת את כיוון הפנייה והרגל האחורית (על האסטרודק) את חדות זווית הפניה (Carve).

עם צבירת ניסיון אפשר גם לרדת דרופים על רמפות. ה-RipSurf הוא סקייט + בורד.

"זהו הדבר הקרוב ביותר לגלישה. לא רק במראה שלו כגלשן אמיתי - עם אסטרודק, חרטום, וגבשושיות שמדמות שעווה - אלא גם בסגנון הרכיבה עליו", מסביר עלי קרמאני (Ali Kermani), מנכ"ל חברת Razor אשר מפתחת את הסקייט. "בדיוק כמו באופנים, הרכיבה הופכת יציבה יותר ככל שצוברים מהירות ותנועה. מרכז גוף ה'קרש' גמיש ובגלל עיצובו המיוחד והתנועה שמופעלת עם הרגלים הושם דגש על חוסנו שיחזיק לאורך זמן".

הרכיבה על ה- RipSurf דורשת קצת תרגול אבל הבסיס של תנועת הרגלים והאיזון הוא כמו נסיעה על סקייטבורד מפרקי עם שני גלגלים (רולרסרפר). גולשים שצברו ניסיון על ה-RipSurf יכולים לאתגר את עצמם גם ברכיבה על רמפות. ואם גם אתם רוצים להרגיש על האספלט כאילו שאתם גולשים על גלי הים, אז ה-RipSurf מוצע למכירה באמאזון ב-128 דולרים (500 שקלים) לא כולל משלוחה (עוד 11 דולרים). אז מה דעתכם...? קניתם?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים