חדשות
חדשותסביבה ← שוב הים נצבע באדום: באיי פארו ממשיכים במסורת של קטל הלוויתנים

שוב הים נצבע באדום: באיי פארו ממשיכים במסורת של קטל הלוויתנים

מאת יואב נקש אוגוסט 20, 2018

והעולם שותק. העולם לא מוציא הגה. ארגונים סביבתיים, ממשלות ואומות מאוחדות... שקט. דממה. לא אומרים מילה ולא עושים דבר על מה שמתחולל מידי שנה באיי פארו. תושבי האי הדני שבצפון האטלנטי טוענים שצייד לוויתנים זה עניין של מסורת, "חלק טבעי מהחיים", אבל לדעתנו אין במוות הזה של הלוויתנים שום דבר טבעי.

 

לוויתני הנתב (Pilot Whale) מהווים חלק חשוב בתפריט הלאומי של תושבי האיים שנזונים מהבשר והשומן בחודשי החורף הקרים. בכל שנה ובסוף הקיץ ניצודים עשרות לוויתנים שדמם צובע את החופים באדום וכולם משתתפים בחגיגה - נשים גברים וילדים דוקרים את הלוויתנים ומטפסים על גבם בתרועות נצחון פגאניות. הסירות מגיעות מלב ים והלוויתנים, כ-200 במספר, מובאים למזבח החופים. צייד המאושר בחוק, כל עוד וקטילתם נעשית במהירות והציידים עברו קורס וקיבלו רשיון... להרוג.

בכל שנה הים נצבע אדום והעולם שותק. אז מה עוד נותר לנו להגיד? גם אנחנו נשתוק ונשאיר אתכם עם התמונות האדומות... המקוממות.... העצובות.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים