חדשות

שנה לאחר ששבר את האגן, ביד דורברידג' חזר להתחרות בפייפליין

מאת יואב נקש נובמבר 18, 2016

בחודש דצמבר לפני קרוב לשנה ביד דורברידג' ספג ווייפאאוט בפייפליין שכמעט שינה כליל את מסלול חייו. זה היה בדיוק באותו הזמן שבו אוון גיזלמן כמעט וטבע למוות ואוון רייט נחבט בראשו. אתמול, ולאחר שיקום אינטנסיבי וארוך, ביד דורברידג' המשיך בדיוק מהמקום שממנו הפסיק - שם עליו את הלייקרה והתחרה בפייפליין.

זה מרגיש אחלה לחזור ולהתחרות", הוא אמר לאחר המקצה שלו. "קצת התבאסתי שלא הצלחתי להעפיל אבל אז אמרתי לעצמי 'אתה יודע מה? אני פשוט מאושר ללבוש את הלייקרה ולהתחרות שוב'. הפציעה של שנה שעברה הייתה יכולה לסיים את הקריירה שלי - זה היה ווייפאאוט מפחיד. בכדי להגיע למקום שבו אני נמצא כרגע זה דרש הרבה מאוד עבודה קשה. אני מאושר לחזור להוואי".

במשך חודשים רבים לאחר פציעתו של דורברידג' שבו הוא שבר את עצם האגן, המשך הקריירה שלו והגלישה שלו בפרט היו מוטלות בספק. פציעתו אמנם הייתה קשה אך היא הייתה יכולה להיות גרועה בהרבה. "כשהייתי מתחת למים נלחצתי מאוד", הוא נזכר. "חשבתי שאני הולך להיות נכה. לא הייתה לי תחושה ברגל וסבלתי מכאבים באגן. ניסיתי לשחק קצת עם בהונות רגליי וכשהצלחתי להזיזם הודתי לאלוהים על כך. הגל המשיך לערבל אותי והרגשתי את הגוף שלי משוחרר ולא יציב. ידעתי ששברתי משהו".

המנתחים החדירו לאגן של דורברידג' מוט פלטינה באורך של 17 סנטימטרים, לוח ברזל וחיזקו את הכל עם ארבע ברגים. לאחר תקופה של החלמה בבית החולים ותקופה של מספר שבועות על כיסא גלגלים החל תהליך השיקום האינטינסיבי שמטרתו העיקרית הייתה חזרה לסבב הגלישה המקצועני - דורברידג' רצה לחזור לפייפליין ואכן הוא הצליח ועל אף שהגולש האוסטרלי לא צלח את סיבוב מספר שלוש הוא עדיין יצא כמנצח!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים