גולשת מבטיחה מאל סלבאדור נהרגה מפגיעת ברק

מאת יואב נקש מרץ 23, 2021

הסכנות שלפניהן ניצב הגולש הן מרובות והסכנה מפגיעת ברק היא אחת מהקטלניות שבינהן. הגולשת קת'רין דיאז הרננדז בת ה-22 מאל סלאבדור נהרגה מפגיעת ברק על החוף פלאיה אל טונקו לפני סשן הגלישה שלה. הרננדז היתה מועמדת לייצג את מדינתה במשחקים האולימפים של 2020. 

על פי עדי ראיה, הרננדז שהתה על החוף בסיבות השעה 17:00 אחר הצהריים במטרה להכנס לים ולהתאמן אך רגע לפני כן פגע בה ברק שקטל את חייה בבת אחת. הגולשת הובהלה לבית החולים על ידי אמבולנס אך כל מאמצי ההחיאה כשלו והרופאים נאלצו לקבוע את מותה. הרננדז היתה אחותו של יו"ר איגוד הגלישה של אל סאלבדור חוזה "במבה" דיאז ועבדה כשף בעסק שהיה בבעלותה.

מקרים מצערים שבהם נפגעו גולשים מברקים התרחשו בעבר והאחרון בינהם הסתיים במותה של גולשת ברזילאית ב-2019. שהיה על החוף או במרחבי הים הגדול בעת סערות ברקים  הן סכנה ממשית. בעת סערת שכזו על הגולשים לצאת מהמים ולתפוס מחסה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים