מתנה מלכותית נוסח אוסטרליה: גלשן ליורש העצר הבריטי

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

במהלך ביקור מלכותי של הדוכס והדוכסית מקיימברידג', וויליאם וקייט, בעיירת הגלישה מנלי (Manly) בצפונה של סידני, ניתנה להם מתנה מקורית וסמלית שמשקפת את ההווי והספורט הנפלא שנטע שורשים כבר קרוב למאה שנה באוסטרליה הרחוקה – גלשן. פרינס ג'ורג' יוצא לאופדליפ בידיעה הבאה

אי אפשר שלא להתפעל מהאוסטרלים שיודעים להעניק את המתנות הנכונות לאורחיהם הנכבדים. לנסיך ויורש העצר האנגלי, וויליאם, הם העניקו את המתנה הסמלית ביותר למדינתם – גלשן. במהלך אירוע כבוד למצילי הים של ניו סאות' וויילס (NSW), העניק ראש העיר של בירת הגלישה האוסטרלית את הגלשן בגובה 6.0 שאותו שייף מאט רייט מ-" Bennett Surfboards".

art2

על הגלשן הודפסה תמונה צבעונית של חוף מנלי עם הקדשה: "שלום ממנלי – עיר הגלישה של אוסטרליה" (Greetings from Manly - Surf City Australia). כשהדוכס קיבל את המתנה הוא הגיב בהתלהבות ואמר: "או אלוהים, אנחנו מחכים להזדמנות הראשונה לנסות אותו מכיוון שכולנו במשפחתנו אוהבים את המים".

art5

אל תרימו גבה בחוסר אמונה לדבריו של הנסיך, הוא מתכוון לכל מילה. הדוכס מקיימברידג' הוא חובב ספורט ימי מושבע. בעשור האחרון הוא נצפה מספר פעמים תופס גלים בקורנוול (Cornwall) שבאנגליה ובפורטוגל. הנסיך וויליאם מחזיק ארסנל נאה של גלשנים ובוגי בביתו... סליחה בארמונו. אבל הוא מצידו מצטנע וטוען כי אינו גולש כל כך טוב. מסתבר כי למשפחת המלוכה הבריטית יש מסורת ארוכת שנים של ספורט ימי שהדביקה את הדורות הצעירים. 

art3

גם אחיו הארי (הג'ינגי') ניסה את כוחו בגלישה. אביו, פרינס צ'ארלס, הוא גולש רוח מקצועי שבשנת 1978 נתפס בעדשת מצלמה גולש בסגנון מלכותי (כמובן), תמונה שלימים התפרסמה במגזין לייף (Life). ואדוארד, שהיה לימים המלך אדוארד ה-8, נתפס גם הוא בעדשת מצלמה אי שם בשנת 1920 (!) גולש בהוואי.

art6

בהעניקו את הגלשן לדוכס מקיימברידג' הציע ראש עיריית מנלי, ג'ין היי (Jean Hay), את עזרתם של שני אלופי העולם בגלישה בארטון לינץ' (Barton Lynch) וווין ברת'לומי (Wayne Bartholomew) בשיעור גלישה ולימוד לנסיך. אך זה מצידו סירב בנועם בתואנה כי אינו זקוק לשיעורים (או פאדיחות, י.נ.).

שווי הגלשן כ- 2200 ליש"ט (10,000שקל) וסביר להניח כי הוא לא יציע אותו למכירה בחנות הגלישה הקרובה לביתכם. קהילת הגולשים בעולם מקווה לראות לפחות תמונה עדכנית של הנסיך וויליאם שוחט את הגלים עם גלשנו האוסטרלי המלכותי...

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים