חדשות

'כחול עמוק' מאוד! תגידו שלום לכריש הלבן הגדול ביותר בעולם

מאת יואב נקש אוגוסט 17, 2015

יש גדול ויש ענק! קבוצת חוקרים ימיים תיעדה את מה שנחשב לכריש הלבן הגדול ביותר שנראה אי פעם על פני אדמת העולם, שכמובן שוחה בים. "Deep Blue" (כחול עמוק) היא עמלץ ממין נקבה שמעריכים את גילה המופלג בכ-50 שנה. הכרישה נצפתה לא הרחק מהאי גוואדאלופה (Guadalupe) שממוקם כ-150 מייל מערבית לחופי מפרץ באחה (Baja) קליפורניה. הכרישה תועדה כבר לפני כשנתיים אך רק כעת מתפרסם סרטון המפגש של צוות החוקרים והקרחה הלבנה הגדולה.

"כאשר ראיתי את את "Deep Blue" בפעם הראשונה, כל מה שחלף בראשי באותה הרגע היה תקווה. כריש בגודל שכזה הוא לפחות בן 50 שנה, דבר שמעיד כי מאמצי השימור וההגנה עובדים כראוי", מסביר מאוריציו הויוס פאדילה (Mauricio Hoyos Padilla), חבר במשלחת החוקרים שנתקלה בכריש שמכהן גם כמנהל בארגון הגנת הכרישים שנקרא Pelagios Kakunja.

2.2 ו-7 מטרים. מגלודון "deep Blue" - מאוריציו אומר שלום לקרחה לבנה הכי ענקית בעולם!

"זה מדהים ש'כחול עמוק' הצליחה לשרוד שנים רבות ולחמוק מכל הסכנות שארבו לה בטבע, איכשהו היא מצאה את דרכה במרחבי הים. במהלך החודשים נובמבר ודצמבר הבחנו במספר כרישים לבנים בהיריון כמותה שהגיעו לגוואדאלופ בכדי להשביע את תאבונם בכלבי ים - הכרישים הזינו את עצמן בכדי להאכיל את הגורים שבבטנם", אומר מאוריציו.

כחול עמוק שוקלת בסביבות 2.2 טונות ואורכה כ-7 מטרים. מאוריציו מצין שכרישם לבנים שכמותה משריצים קרוב לחוף ובאזור של מים רדודים שבהם יש מזון למכביר וללא סכנה מטורפים אחרים. בשל כך יש להגן עליהם מציידים, דייגים ומרשתות דייג ושאר אמצעים שקוטלים אותם סלי הבחנה.

המפגש במצולות הים. לא ידוע מדוע התיעוד הנ"ל שצולם לפני שנתיים זכה רק כעת להיות מופץ.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים