סלייטר... תיזהר!!! WTF גולש עם סלייטר בצינור?

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

קשה לדעת אם מדובר ביד הגורל או ביד מכוונת של מכונת פרסום משומנת. במהלך תחרות גו-פרו צ'אלנג'  (GoPro Challenge) במרגרט ריבר (Margaret River) במערב אוסטרליה, קלי סלייטר לקח את מצלמת הגו-פרו שלו לסיבוב בפוינט של ה"בוקס" וחזר עם תיעוד מצמרר שמזכיר יותר סרט בלהות הקרוב להתגשמות סיוטו של כל גולש.

בסרטון נראה סלייטר קודח בהנאה את צינור הגל ומלטף בידו את הקימור של השבירה, אך בשניה ה-17 של הסרטון נראית צללית מסתורית וכסופה של יצור ימי ששוחה בניגוד לכיוון הגלישה במרחק זעום מידו של אלוף העולם. לרגע היה נדמה שקלי סלייטר מבחין בו ונלחץ אבל מיד לאחר מכן קלי הקול ממשיך בגלישה ומסיים את הגל בלי לחץ מיותר. האם הבחין בו? ואם הוא אכן הבחין במשהו האם זה היה כריש או דולפין?

art2

הסרטון התמים עם הצינור המי-יודע-כמה של סלייטר לא היה עושה כזה רעש ברשת אלמלא היו רואים את הסכנה ששחתה בקרבה יתרה אליו. ישנם הרבה מאוד יונקים ודגים בים והצללית הכסופה הביאה לשיח ער ובהעלאת השערות כי מדובר במנטה ריי (חתול ים), צב ים, דולפין  או אפילו בוגיסט שעשה דאק דייבינג (בצחוק כמובן). אך מכיוון שמדובר במערב אוסטרליה הידוע לשמצה, מרבית הגולשים תמימי דעים כי מדובר בלא אחר מאשר כריש!

על אף הדעה הרווחת כי היה מדובר בכריש, ישנם אחרים שטוענים כי מדובר בהשתקפותו של גולש אחר במים, או לפי עדויותיהם של מתחרים אחרים מדובר דווקא במנטה ריי (Manta Ray) שבהם הבחינו במהלך המקצים. אך היה זה מנהל ה-ASP סטיב רוברטסון (Steve Robertson) שסגר את הגולל על הסיפור באומרו כי באזור היו בעצם להקת דולפינים וכשקלי סיים את הגל הוא צלל אל תוך המים וצילם תמונת "סלפי" שלו עם הדולפינים. "לא מנטה, לא גולש ולא כריש" אומר רוברטסון, "זה היה דולפין".

אז למי להאמין? לגו-פרו? לסלייטר? לרוברטסון? לדולפין? או שבעצם על מי אתם עובדים?! אמנם בים הכול יכול להיות, אך כולם יודעים שבמערב אוסטרליה המילה האחרונה שמורה לכרישים...

 

צלם ים

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים