מקופלת: Slide Fins - חרב גלשן גמישה ומתקפלת

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

לחרבות הגלשנים תפקיד חשוב ברכיבה על הגלים. הן חורצות וחורשות תלם על פני הגל ומייצבות את הגלשן בכדי שהזנב לא "יכשכש בכלב". גודלן, מספרן ועיצובן של חרבות הגלשנים משתנה מגלשן לגלשן בהתאמה לגודל הגלשן ולסוג צורתו של הגל; אך המשותף לכולם הוא שהחרבות תמיד קבועות וללא יכולת תנועה. כל זאת היה נכון עד לפיתוח החדשני האחרון של "החרבות הגמישות" (Slide Fins).

החרבות עברו דרך ארוכה בהתפתחותן. מהחרב הגדולה על זנב גלשן הלונג-בורד ועד לחמש החרבות הקטנות של הגלשן קצר. בעשורים הראשונים החרב הייתה מעוגנת באורח קבע לגלשן עד שבשנות ה-90' חברת FCS פיתחה את החרב שניתן לשלוף ולהחליף בהברגה. בשנה האחרונה FCS לקחה צעד אחד נוסף קדימה כשביטלה את אפשרות ההברגה ופיתחה את החרבות שניתנות להרכבה בלחיצה קלה. כעת חברה אחרת בשם Slide fins מציגה את הפיתוח הבא בתחום החרבות - החרבות הגמישות.

חרב ה-Slide fins לא בדיוק גמישה, היא אינה עשויה מסיליקון או כל חומר גמיש אחר אלא יש לה יכולת להתקפל כשמופעל עליה לחץ במהלך חיתוך חד (Cut). הטכנולוגיה "הגמישה" מתבטאת בקפיץ שממוקם בין בסיס העגינה של החרב לחרב עצמה והיא שגורמת לחרב להתקפל או/ו להשתחרר ולחזור למצבה הרגיל לפי טווח וכוח התנועה. חרבות קבועות (רגילות) מקשות מאוד על תרגילי פריסטייל ומגבילות את טווח תנועת הביצועים של הסליידים לאחור (Tail Slide), סליידים על הצד (Rail Slide) סיבובי 360, ועוד שאר טריקים הלקוחים מעולם הסקייטבורד. ה-Slide Fins יכולים להשפיע מאוד על איכות הגלישה ועל הקלות שבהשלמת תרגילי סלייד ובמילים אחרות: החרבות האלו יכולות להגדיל את טווח הביצועים של הגולשים ולהפחית את כוח הגרר שמגביל את התנועה.

art3

באופן חריג, ייתכן שהגולשים יצטרכו ללמוד פעם נוספת את השלמת התרגילים עם החרבות המתקפלות. להכיר את הטכניקה, לדעת לעשות שימוש מבוקר בהפעלת הכוח ברגליים ולהבין את מערכת החרבות המתקפלות בחיזוי נכון של קיפולן וחזרתן למצב מאוזן. ה-Slidefin מגיע עם בסיס עגינה המותאם ל-FCS או עם הבסיס החדש של החרבות שאינו דורש הברגה. מחירו של סט 3 חרבות עולה $130 וזה כולל מפתח אלן, ספרון עם הוראות וסטיקר של החברה.

עם ה"סלייד-פינס" הגולשים חסידי הפריסטייל הולכים לעשות חיים משוגעים ולגלות עולם חדש של תרגילים רצופים, ארוכים ומאוד קריאטיביים. עם הפיתוח החדשני של החרבות ענף הגלישה מתקדם לעוד כיוון לא נודע שייתכן וישנה את הדרך בה אנו גולשים וחורצים את דרנו על שבירות הגלים.

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים