חדשות
חדשותקהילה וחברה ← נובורישית: סטפני גילמור הספורטאית המתוגמלת ביותר באוסטרליה. כמה היא מרוויחה?

נובורישית: סטפני גילמור הספורטאית המתוגמלת ביותר באוסטרליה. כמה היא מרוויחה?

מאת יואב נקש פבואר 25, 2015

הגלישה הביאה לה שישה תארי אליפויות עולם, חופש, הנאה ולא מעט כסף בקופה הקטנה. סטפני גילמור שינתה את פניה של גלישת הנשים העולמית והיא כוכבת-על במדינתה. בראיון לתוכנית 60 דקות האוסטרלית היא מוכיחה עד כמה היא אדם נפלא והאתר הכלכלי BRW חושף כי היא הספורטאית האוסטרלית שמרוויחה יותר מכל השאר.

האישה הראשונה של הגלישה באוסטרליה היא גם אישה אמידה שהונה מוערך, נכון לשנת 2014, בכ-$1.75 מיליון דולרים (על פי BRW) הון שממקם אותה במקום ה-39 מבין 50 הספורטאים הרווחיים ביותר באוסטרליה. את הונה הרב היא הרוויחה ביושר מנותני חסויות שונים ,הון שאינו כולל את הבונוסים השמנים מזכיותיה בתחרויות ובתוארה כאלופת העולם.

החיים הטובים של סטפני. עם 1.75 מיליון דולרים בבנק יש זמן למשחק גולף בים.

מקורם של הצ'קים השמנים בספונסרים הגדולים. חברת רוקסי (Roxy) מרפדת את חשבון הבנק של סטף בכ- 1 מיליון דוולר בשנה; חוזים עם חברת הבריאות האוסטרלית סאניטריום (Sanitarium) וענקית הצילום ניקון (Nikon) מנפחים את חשבונה בעוד 500 אלף דולרים בשנה (250 אלף דולרים לכל אחד); וחברת פורד (Ford) מגלגלת אליה עוד כ-100 אלף דולרים בשנה. אין זה פלא שהדארלינג האוסטרלית ממוקמת במקום מכובד ברשימת הספורטאים הרווחיים של אוסטרליה ולו בגלל העובדה שהיא גולשת מנוסה שאינה תוחמת את עצמה לתחום כלכלי רווחי אחד.

ברשימה הספורטאים המרוויחים ביותר באוסטרליה ישנם לא מעט גולשים. דבר שמראה עד כמה הענף הזה נחשב לספורט לאומי ולא לנישה צדדית. בדירוג הגבוה ביותר מבין הגולשים (19) ממוקם מיק פאניננג עם הון שלכ- $2.7 מיליון דולרים. במקום ה-41 טאג' בארו עם 1.5 מיליון דולרים וג'וש קר במקום ה-42 גם כן עם 1.5 מיליון דולרים.

מלכת אוסטרליה! סטפני גילמור בתוכנית "60 דקות" האוסטרלית

רשימת הגולשים הנובורישים החדשים/ישנים של אוסטרליה אינה מוכיחה רק שהגלישה במדינת הקנגורו קפצה למקום גבוה בחשיבותה או שהגלישה המקצוענית משתלמת בגדול, אלא שנשים כגון סטפני גילמור יכולות להגיע להישגים אדירים ולקטוף גם רווחים כספיים שעולים גם על אלו של הגברים. גירל פאוור במיטבה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים