חדשות

גולש נעדר במשך 30 שעות ונמצא צף על גלשנו כ-50 ק"מ מסקוטלנד

מאת יואב נקש מאי 04, 2017

בשעת אח"צ ביום הראשון לחודש מאי הגיע דיווח לרשויות של ווסט פורט על היעדרו של גולש בן 22 - מת'יו ברייס יצא באותו הבוקר לסשן גלישה ולא שב לביתו. משפחתו וחבריו חששו מאוד לחייו שכן טמפ' מי הים באזור הצפוני של הממלכה הבריטית קרים ביותר. זמן לא רב לאחר מכן הוזנקה משלחת חיפוש אווירית של משמר החופים ורק ביום המחרת, בשעה 19:30 ולאחר 30 שעות שבהן שהה בים, נמצא ברייס צף על גלשנו במרחק 13 מייל מחופי סקוטלנד, תשוש אך בריא ושלם.

המחלצים המוסקים העלו את ברייס עם רתמה ונשמו לרווחה כשגילו שמצב בריאותו סביר לנוכח העובדה כי הוא בילה זמן כה רב בטמפרטורת מים של כ-7 מעלות צלזיוס. "ככל שהזמן חלף התחלנו לאבד תקווה למוצאו", אמר דואן פטרי ממרכז משמר החופים בבלפסט. "למזלו הוא היה לבוש היטב עם חליפת ניאופרן עבה שעזרה לו לשרוד את השעות הרבות בים. הוא סבל מהיפותרמיה אבל היה בהכרה מלאה והוטס לבית חולים בבלפסט". בווידיאו הבא תיעוד של רגע חילוצו הדרמטי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים