מדוע גלישה בנהר אוטאווה בקנדה יכול להסתכם בקנס של 4000$?

מאת יואב נקש מאי 19, 2015

בזמן שבמקומות רבים ברחבי העולם לראות גולשים זה דבר שבשגרה, לתושבים שאינם גרים לצד הים הקנדי זה יראה מוזר לראות מישהו שצף על גלשן בנהר. הקנדים אנשים רגועים ואינם מחפשים להרע לאף אחד אלא שבמקרה הבא, דאגתם לבטחונו של גולש וחוסר מודעות למעשיו, הובילה את כוחות ההצלה המקומיים להזהירו בקנס של 4000$.

קנסות לגולשים זה לא משהו שקיים רק בחופי תל-אביב. דייויד כריצ'טון (David Crichton) חותר להנאתו וגולש באופן קבוע על מי נהר אוטאווה (Ottawa River), אבל לצערו הוא הגולש היחיד באזור כולו. כשהוא נמצא במים הקפואים עם הזרמים החזקים,עוברי האורח שאינם רגילים למחזה שכזה חושבים שמדובר באדם שנסחף ומזעיקים את עזרתם של כוחות ההצלה.

דייויד כריצ'טון מקבל אזהרה: "תגלוש פעם נוספת תקבל קנס"

התראות שווא אלו שמקפיצות את כוחות כבאי האש בתדירות גבוהה, הביאו אותם למצב שבו הם איימו על דייויד שאם תתקבל עוד התראת שווא שכזו הם יקנסו אותו ב-4000$. לטענת כוחות ההצלה הם מתייחסים לכל טלפון שהם מקבלים במלוא הרצינות, מסיעים ומשיטים לשם כוחות גדולים ולבסוף מגלים כי מדובר באותו גולש גלים.

האיום בקנס וההתראות החוזרות ונשנשות של התושבים עוררו עניין רב ברשת הטלוויזיה המקומית שהגיעו בכדי לסקר מצב אבסורד שבו בסה"כ אף אחד אינו אשם. הגולש עוושה את שלו באחריות לגורלו. התושבים לא מבינים ומזעיקים עזרה וכוחות ההצלה מגיעים כי זוהי עבודתם. משולש ברמודה הזה מתנקז בסופו של דבר אל הגולש שכביכול הוא זה שבגללו כל הפארסה הזו מתחוללת. האם דייויד ימשיך לגלוש על נהר אוטאווה על אף שמרחפת מעליו עננה של קנס?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים