טיהופו (Teahupoo) מגה סייז – כמו שלא ראיתם מעולם!

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

הוא אינו רק גבוה מאוד כי אם חלול ועבה, הוא מהיר בצורה מטורפת ומסוכן להחריד. שבועיים לאחר טקס גלי הענק של הבילבונג XXL, נשבר סוול אדיר מימדים בטיהופו (Teahupoo). – אם הטקס היה מתקיים היום, לבטח הגולשים היו מועמדים מובילים לזכות בכמה פרסים. טיהופו Mega Size כמו שלא ראיתם מעולם - בכתבה הבאה.

בחודשים האחרונים פערנו פיות לנוכח תעוזת גולשי גלי הענק שכבשו את פסגות הגלים הגבוהות בעולם. במסענו עם הגולשים עברנו בגל האימתני של נאזרה בפורטוגל, ג'ואס בהוואי, The right  באוסטרליה ועוד פוינטים נוספים ברחבי העולם אבל איפה שהוא בכל טיולינו פסחנו (שלא בצדק) על אותו גל בטהיטי שנחשב להיות הגל המאתגר ביותר בעולם הכחול - טיהופו!

art4

 סוול מושלם, פני הגל נקי, הצינור חלול וארוך והמים בצבע תכלת / טורקיז – זה מה שחיכה לגולשים באמצע חודש מאי 2013... אבל מה שהגולשים לא ידעו הוא שהתיאור הפסטורלי של טיהופו ילך ויעשה מפלצתי עוד יותר בכל רגע שיעבור. הגל של טיהופו ידוע לשמצה בזכות הצינורות המסוכנים ביותר שבתוכם ניתן לגלוש, הגל מהיר ביותר והשונית החדה כבר גבתה כמה קורבנות בעבר. ב-13.05.2013 הפיק של טיהופו שנקרא בשפת המקומיים "סוף הדרך" (The end of the road), היה עמוס בגולשים. סירות עם צלמים תיעדו את הרגעים של כמה מגולשי גלי הענק הטובים בעולם שיודעים את הסכנה ורוכשים כבוד עצום לגל שעליו הם רוכבים באומץ רב.

art3

בפרק זמן של כמה שעות בודדות גובהו של הגל עלה פלאים, מ-6 פיט (2 מטרים) ועד ל-26 פיט (8 מטרים)! אט-אט הפיק התרוקן מאנשים ומכיוון שלא היה ניתן לתפוס את הגל בחתירה אז השתמשו בג'ט-סקי לסשן טואו-אין (Tow In) מטורף. הגולשים שנשארו לגלוש הם הטובים והאמיצים ביותר ששמותיהם מתנוסס כבר שנים רבות בהיכל התהילה של גולשי גלי הענק: אלאן ריו (Alain Riou), וויד גודל (Wade Goodall), שיין דוריאן (Shane Dorian), ראימנה וואן באסטולר (Raimana Van Bastolaer), נת'ן פלטצ'ר (Nathan Fletcher), מארק הילי (Mark Healey), פדרו מנגה (Pedro Manga), לאיירד האמילטון (Laird Hamilton), קול כריסטיאנסן (Kohl Christensen), קילי ממלה (Kealli Mamala), קואה רות'מן (Koa Rothman), אדם דספוסיטו (Adam D'Esposito), קרלוס ברולה (Carlos Burle), דין מוריסון (Dean Morrison) ודייב ווסל (Dave Wassel). בין הגולשים האמיצים היו גם שתי גולשות אדירות: מאיה גבריאלה (Maya Gabriela) מברזיל וקילה קנלי מהוואי שספגה פציעה קשה מאוד וחתך גדול בפניה לפני מספר שנים – שתיהן התמודדו בגבורה עם הגל הענק.

teahupoo mega size koa rothman טיהופו ענק קואה רות'מן

 

בסשן הזה הגולשים נצפו "מתאבדים" על כמה מהגלים המפלצתיים ביותר שתועדו בשנים האחרונות - הגל שרבים מאמינים שהפיק את סשן הגלישה של המאה!


במהלך סשן הגלישה היו כמה רגעים מעוררי אימה של ווייפאאוטים, סירות שנקלעו לשבירת הגל, צלמים שנאלצו לנקות את עדשות מצלמתם בגלל ספריי מים אדיר ששטף אותם אבל שום דבר מזה לא עצר את הגולשים בדרכם לכיבוש פסגת הגל המסוכן בעולם. מבין כולם היה זה קואה רות'מן (Koa Rothman) מהחוף הצפוני של הוואי ואחיו של מקואה רות'מן (Makua Rothman), שקדח כמה מהצינורות הגדולים ביותר בסשן גלישה ונדיר מאין כמוהו. קואה רות'מן גלש על גל בגובה של כ-8 מטרים ויש אומרים שזהו הגל הגבוה ביותר שגלשו עליו אי פעם ושתועד בספוט של טיהופו. מומלץ מאוד לצפות בסרט הבא מתחילתו ועד סופו - סשן גלישה כמו שלא ראיתם מעולם... !בטיהופו מתמודדים עם הפחד – והרבה פחד! בצפייה בסרטון ובתמונות אנו יכולים לקבל מימד מוחשי לעוצמת הפחד אבל יחד עם זה מציף אותנו הרבה מאוד רגש של כבוד לגולשים שכובשים את היצר ובדרכם כובשים גם את פסגת הגל המסוכן ביותר בעולם! - RESPECT

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים