עונת 2015/16 של גלי הענק בנאזארה נפתחה ב... ענק!

מאת יואב נקש אוקטובר 29, 2015

תחרות הסבב המקצועני בפניש פורטוגל נאלצה לצאת להפוגה בגלל תנאי מזג אוויר סוער אבל האקשן על הגלים המשיך צפונה משם לסשן גלישה על הגלים הגבוהים של נאזרה (Nazare)! לאחר תרדמת קיץ הפוינט של פראיה דו נורטה מתעורר לעונת החורף. סבסטיאן סטודנר (Sebastian Steudtner) שרכב על מפלצות המים המלוחים בנאזארה בעונת 2014/15, חוזר לעונת צ'ארג' נוספת כשהפעם הוא ממוקד לשבור את שיא העולם לגלישה על הגל הגבוה ביותר בעולם.

"אחד מהדברים האהובים עלי ביותר בנזארה הוא לראות את הגלים כשהם גבוהים מתנפצים על הסלעים ואתמול (27.10.2015) היו גלי סערה גבוהים מאוד בנזארה!", כתב סבסטיאן לאחר שתפס כמה פצצות באותו היום שכבר דאגו להכניסו לרשימת המועמדים של טקס פרסי גלי הענק של ה-WSL.

נאזארה מקבלת פצצות ראשונות לעונה. התנפצות הגלים על הסלעים כמעט מגיעה לגובה המגדלור

אבל סבאסטיאן אינו לבדו. יחד איתו, ביבשה ובמים יש צוותים מיומנים של נהגי ג'ט סקי, הצלה ומכונאים שעומדים מאחורי הגולשים ונותנים להם מענה ותמיכה במצבים המסוכנים ביותר. בסוול הענק הראשון של נאזארה לעונת 2015/16 היו נוכחים גם קארלוס בורלה, מאיה גביירה, אריק ריבייר, פדרו "סקובי", רפאל טאפיה, אדיסון אסונסאו, אנטוניו סילבה, רוס קלארק ג'ונס וכמובן המחזיק בשיא העולם, גארת מקנאמרה.

סבסטיאן סטודנר פותח את העונה בנאזארה עם גל בגובה ענק!

האתגר הראשון שעמד בפני הגולשים היו גלי ענק בגובה ממוצע של 60 פיט (20 מטרים) ועל אף שהספוטראים האמיצים הללו קיוו למשהו גבוה יותר, התנאים לא אפשרו זאת. הרוח הייתה חזקה מידי והסוול לא נשבר מעל הקניון התת-ימי בצורה האידיאלית.

"חשבנו שכבר לא נגלוש ועל אף זאת בפגישת הבוקר שערכנו הוחלט ללכת על זה. הגלים היו ענקיים אבל הייתה רוח חזקה. החלטנו שכל הצוותים ישארו יחד. תפסתי את חבל הגרירה וגלשתי על שלושה גלים", אומר סבטסיאן. "היה לי הרבה מזל בגל השלישי. המרקם של הגל היה חלק וכמעט לא היה אף אחד במים. קארלוס בורלה גרר אותי עם הג'ט סקי לאחד הגלים הגבוהים ביותר של אותו היום בנאזארה. יש לי הרבה יותר בטחון כרגע ואני מרגיש מוכן לגל הגבוה הבא".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים