חדש - הוועד לשמירת חופי הים של אשקלון

יולי 25, 2014
בעקבות החלטת הממשלה לטיפול בקריסת המצוק ( לחצו כאן לקריאה נרחבת של הידיעה - מתאריך 24.04.2010) art1בפרק זמן של ארבעה חודשים, הוחלט להגביר את הקצב במטרה להשפיע על הוועדה הממשלתית לאמץ את רעיון הקמת הריף המלאכותי.
לשם כך קיימנו פגישה עם חמישה חברים, פעילים מרכזיים, שבמהלכה החלטנו על הקמתו של הוועד לשמירה על חופי הים של אשקלון.
 מטרותיה של הוועדה כוללות את פרוייקט הריף, קידום התיירות בחופים, נגישות, בטיחות רוחצים ושמירה על ניקיון החופים. המטרה העיקרית שעומדת לפנינו כרגע היא להשפיע ולעבוד בתאום עם הוועדה הממשלתית וגורמים עירוניים ליישומו של שובר גלים משוקע רב תכליתי בחופי אשקלון.

לפניכם עיקר נוסח הידיעה כפי שהופץ בכלי התקשורת השונים:

9.5.2010

הוקם ועד לשמירה על החופים באשקלון
חברי הוועד: "אנו נגרום למקבלי ההחלטות לקבל את ההחלטה הנכונה ולהקים ריף מלאכותי"

בעקבות כוונת הממשלה לבחון דרכי טיפול בהתמוטטות מצוק הכורכר, הקימו השבוע מספר פעילי סביבה וחברה קבוצת שמטרתה להביא להקמת ריף מלאכותי בעיר אשקלון. "הוועד לשמירת החופים באשקלון" הוקם על ידי מספר פעילי סביבה וחברה בולטים בעיר, בהם יוזם הרעיון ופעיל הסביבה יואב נקש, חבר הארגון "מגמה ירוקה" אסף ריפקין, נועם ואן דר האל – יועץ סביבה ואקולוג ימי, העיתונאי לשעבר אסף שמואלי ופעיל הסביבה חיים באומוול.
לדברי חברי הוועד לשמירה על החופים, שוברי הגלים שנבנו בשנות ה-80 וה-90 אינם מתאימים יותר. נסיגת המצוק המואצת, הוכיחה כי פיתרון זה מסוכן, אינו יעיל לחופי אשקלון, וכי ישנה סבירות גבוהה שבניית שוברים נוספים תעביר את קריסת המצוק צפונה.
"בקרב המומחים ישנה הסכמה כללית כי הפיתרון היחיד שמתאים להתמודד עם נסיגת המצוק הוא ריף מלאכותי (שובר גלים משוקע רב תכליתי),  שיוכל לשחזר את קו החוף ולעצור את התמוטטות המצוק מבלי להעביר את הנזק למקום אחר", אומר האקולוג הימי, נועם ואן דר האל.  
לדברי יואב נקש, יוזם רעיון הריף המלאכותי, "בכוונתנו לגרום למקבלי ההחלטות לקבל את ההחלטה הנכונה לבעיית קריסת המצוק ולהקים ריף מלאכותי. הים הוא הבית השני של האשקלונים ובכוונתנו לגייס את כל מי שחוף הים חשוב לו למאבק. הציבור אינו אדיש יותר ולא ניתן לאף גורם להמשיך בהרס החופים".
"הרבה מתושבי אשקלון מאוכזבים מאוזלת היד שהופגנה עד כה בטיפול במצוק והחלו להצטרף לקבוצה שהקמנו בפייסבוק ובאתר האינטרנט של צלם ים", אומר נקש, "השבועות הקרובים יהיו קריטיים לעתיד החופים של אשקלון ואני קורא לכל מי שהים חשוב לו להצטרף ליוזמה ולחזון".


לוועד המיצג צפויה עבודה רבה והשקעה מרובה בחודשים הקרובים. אנו נשמח לכל עזרה ותמיכה שתבקשו לספק עבורנו: ביצירת קשר עם גורמים רלוונטיים, תמיכה כספית, התנדבות פעילה וגיבוי רחב אופקים.

ריף מלאכותי הוא ריף מלכותי :-)
יואב נקש

לפרטים נוספים,
אסף שמואלי – 052-4700470
יואב נקש – 052-2605570

* קישור לנושא באתר צלם ים
* קישור לקבוצה של פרויקט הריף בפייסבוק

צלם ים

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים