חדשות

מפרץ עם גלים - The Cove: הטכנולוגיה הבאה של בריכת ווייבגארדן

מאת יואב נקש ינואר 10, 2017

זה היה רק לפני 6 שנים, ב-2011, כשהחברה הבאסקית הציגה את הגל המלאכותי הראשון שלה לעולם הגלישה ומזא לא שינתה דבר בטכנולגיה להפקתו. בשנים שחלפו קלי סלייטר הפיק גל מושלם בבריכה משלו ואפילו אמריקן וייב משין עובדים על קונספט חדש ושובר שיוויון בתחום הגלים המלאכותיים. וויבגארדן שכבר השיקה מספר בריכות גלים בעולם, הביטה מן הצד אבל לא נותרה שאננה. בימים אלו נחשפים רמזים ראשונים על מה שנראה כמו ווייבגארדן 2.0 - בריכת הגלים The Cove.

אין לנו הרבה פרטים מעבר לאיור אדריכלי של ה-Cove לבריכת הגלים שאמורה לקום במלבורן, אבל כל הנראה ישנו איזשהו מתקן אב-טיפוס היכן שהוא באזור סאן סבסטיאן לא הרחק מהבריכה הנסיונית הראשונה של וויבגארדן. חברת הגלים הספרדית כבר סגרה חוזים שכוללים את שילובה של הטכנולוגיה החדשה בשלושה פארקים באוסטרליה ועוד אחד שנמצא בתהליכי חתימה בקליפורניה. כמו כן הם דאגו להחתים על חוזה סודיות כמה גולשים מקצוענים ולהכניסם לרזי העניינים ביניהם ג'ון ג'ון פלורנס, ג'וש קר, ג'וליאן ווילסון, אלחו מוניז, פיליפה טולדו, מאט ווילקו ועוד.

פרומו לפארק הגלישה במלבורן אוסטרליה URBNSURF. קטעי הגלישה עם טכנולוגיית הוויבגארדן הישנה והאיור האדריכלי עם מה שנראה כמו הדבר הבא.

הפרטים הטכניים שידועים על הבריכה נכון לרגע זה הם הפקת 100 גלים בשעה (16 גלים בדקה!), גובה הגלים עד 2.1 מטרים (6.9 פיט) וחווית רכיבה רצופה של 18 שניות. עוד דבר שימצא חן בעיני הגולשים היא שבירת צינור מושלמת שלא הייתה ממש קיימת לפני כן בוויבגארדן וכמותה ראינו רק בבריכה של סלייטר. הבריכה ככל הנראה תהיה פתוחה כמו מפרץ וללא גשר שיחצה אותה. מעבר לכך אין בידינו עוד פרטים וככל הנראה החשיפה הרשמית של The Cove תהיה מתישהו בחודש הקרוב.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים