חדשות

הגל הבא? קונספט חדשני מציג סירת מנוע שתרים גלים צינוריים

מאת יואב נקש פבואר 03, 2021

מוחם הקודח של אנשים לא חדל מלהמציא. צמד יזמים אמריקאי מגייס הון לבניית סירת מנוע חשמלי ששוויה 600,000 דולרים. גולת הכותרת בסירת הווייק היוקרתית תהיה היכולת שלה ליצור גל מושלם עם צינור לקדיחה וקיר לביצועים. הסירה ששמה הוא ג'יגהווייב (Gigawave 350 GW-X) קוראת תגר על גלי הבריכה עם תנאי גלישה שאותם ניתן לקחת לים שטוח או לאגם.

על פי היזמים הסירה שאורכה 10 מטרים תפעל על בסיס של אנרגיה חשמלית עם שני מנועים רבי עוצמה שייצרו בירכתיה גל בגובה ראש (1.5 מטרים לערך). מעבר לעובדה שמדובר בקונספט תיאורתי שמבקש להתגשם על ידי השקעה נדיבה של אנשים עם חזון כשלהם, באתר של ג'יגהווייב לא מנדבים מידע רב נוסף מעבר לזה.

כשסירות הווייק של היום מצליחות להפיק גלים לגלישה נדמה שהרעיון של גל מעוגל עם פינה נשברת לאייריאל יכולה להיות מציאותית גם כן אבל בכדי שנראה את זה קורה נצטרך לחכות בסבלנות עד שיגייסו את ההון הנדרש. בינתיים זה אף פעם לא מזיק לפנטז על מקור גלים נוסף. הנה וידיאו של סירת ווייק הנחשבת לטובה מסוגה כיום בהפקה של גלים לגלישה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים