מגשימים חלום – כפר הגלישה הראשון בישראל

מאת יואב נקש ספטמבר 25, 2011

לחלומות יש שתי מטרות: האחת היא לנטוע בנו תקווה ואופטימיות, והשנייה היא דרך לדרבן אותנו לקדם אותם ולבסוף לממשם. חלומות על גלים הם חלק משנת ה-REM של כל גולש, חלומות על ימים שבהם יש נון-סטופ גלים מושלמים, צינורות ארוכים וחלולים שאינם נגמרים... אז הגיע הזמן להתעורר למציאות חדשה כי לראשונה בישראל מתוכנן לקום כפר גלישה!

כמה פעמים שאלתם את עצמכם מה עושים כשאין גלים בים? כמה פעמים ישבתם מול ים חלק ואמרתם לעצמכם "הלוואי והיה עכשיו איזה גל"... אז תארו לעצמכם שבתקופת יובש ארוכה שבו הים יותר חלק ממרגרינה הייתה לכם את האפשרות לגלוש על גלים מושלמים – כל כך מושלמים שאפילו בים התיכון אין כאלו דברים.

בריכת גלים הוא הפתרון האולטימטיבי למדינה שבה יש אולי 100 ימי גלישה ראויים (בהגזמה) מתוך 365 הימים בשנה. כפר גלישה זה כבר סיפור מהאגדות, חלום רטוב על מים מלוחים וגל בהזמנה, תרתי משמע. אם עד היום היה זה חלום יקר שנמצא במקומות רחוקים בעולם כגון יפן (בקליפ המצורף Ocean Dome), ארה"ב וטנריף אז היום במרחק נסיעה קצר מביתנו אנחנו יכולים למצוא את עצמנו בעולם מים משלנו!

כפר הגלישה הישראלי הוא פרי יוזמתם של קבוצת יזמים ישראלים, גולשים, שבוחנים את האפשרות להקמתו של כפר הגלישה ראשון מסוגו בארץ במקום הכי יבש בארצנו הקטנה – בנגב! דוד בן-גוריון יכול להתהפך בנחת על משכבו – הגולשים הולכים להפריח את השממה, ליישב את הנגב ולהפכו ליעד תיירותי בקנה מידה ארצי ועולמי...!

נכון לרגע זה הפרוייקט עדיין בחיתוליו, הדרך להקמתו היא ארוכה בזמן אך קבוצת היזמים נחושה בדעתה להקים בריכת גלים ויהי מה. לשם כך נפתחה קבוצה בפייסבוק שמטרתה היא להגביר את המודעות של בסיס הרעיון ולקבץ סביבו כמה שיותר חברים פעילים שלהם גם תינתן ההזדמנות להיות בעלי מניות בכפר הגלישה המיועד להיבנות. הווי אומר שאנחנו הגולשים מרוויחים פעמיים!!!

ההרשמה פתוחה לכולם ואינה דורשת מכם דבר מלבד ללחוץ לייק ולצרף חברים נוספים לקבוצה – המטרה היא להגיע ל-50.000 איש – וזה אפשרי.  עלינו לאמץ את הרעיון קרוב לליבנו ולפרגן על המיזם העצום הזה -  אם נגלה אחדות, הבנה ונחישות נוכל לממש את החלום ולגלוש על גל מושלם בכל ימות השנה! – חזון אחרית הגלים :-)

פרטים נוספים על התקדמות המיזם יפורסמו באתר צלם ים ובקבוצה של כפר הגלישה בפייסבוק.

שיהיה לכולנו בהצלחה

Surf desert negev

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים