אליפות העולם בגלישה לנכים היא השראה גדולה לחיים

מאת יואב נקש ספטמבר 30, 2015

זו הייתה אליפות העולם הכי מיוחדת בעולם! 69 גולשים מ-18 מדינות הגיעו לחופי La Jolla בקליפורניה ארה"ב בכדי להשתתף באליפות העולם הראשונה מסוגה לנכים. בחרות מיוחדת זו של ה-ISA שנערכה בין ה-24 ל-27 בספטמבר 2015 הוכתרו ארבעה מנצחים בקטגוריות שונות ועל צווארם נענדה מדליה מזהב.

הגולשים הוכיחו שאין דבר העומד בפני הרצון ושאת אהבתם לים ולגלישה הם מסוגלים לממש על אף מגבלותיהם הפיזיות. בתחרות זו שהייתה מלווה בלוגיסטיקה רבה של תפעול, נגישות, תמיכה והשגחה התחרו הגולשים בארבע קטגוריות שונות שנקבעו על פי חומרת נכותם. עמידה (Stand Up), שכיבה  (Prone) עם תמיכה (Assist) ובעמידה זקופה (Upright).

בסיומה של תחרות 2015 ISA World Adaptive Surfing Championship זכה הגולש הברזילאי פליפה לימה (Felipe Lima) בקטגוריית העמידה הזקופה כשהצליח להשיג את מרב הנקודות במקצה הגמר (12.93). "אני הבנאדם הכי מאושר בעולם כרגע. זה היה מדהים לראות את התחרות הזו של ה-ISA מתקיימת. זה תמיד היה חלום עבורי, לא רק להיות אלוף העולם אלא גם לראות את צמיחתו של הספורט", אמר לימה לאחר זכייתו.

בגמר קטגוריית התמיכה (Assist), זכה במדליית זהב הגולש מארה"ב ג'ס בילר (Jesse Billauer). במדליית הכסף זכה הגולש הברזילאי בן ה- 10 דאווי טייקסיירה (Davi Teixeira) ובמדליית הארד חואן מרטין דה פוסאדאס (Juan Martin De Posadas) מאורוגוואי. "לאחר שנפצעתי, תחרויות זה לא היה משהו שיכולתי בכלל לחשוב לעשות, וכעת אני אלוף העולם. זה מדהים לקחת חלק באירוע הבינלאומי הזה", אומר בולר האמריקאי לאחר זכייתו בזהב.

מדליית זהב הוענקה גם לגולש מאירופה. ברונו האנסן מדנמרק זכה בקטגוריית Prone  (שכיבה) "התאמנתי קשה מאוד במהלך 10 השנים האחרונות, משתדל למקד את מחשבותיי לכיוון הנכון. איבדתי לגמרי את דרכי והגלישה החזירה אותי למקום שבו אני נמצא כרגע", אמר הנסן.

ובקטגוריית העמידה (Stand Up) זכה הגולש בן ה-52 מארק "מונו" סטיוארט (Mark "Mono" Stewart) מאוסטרליה שגבר על הגולשים מדרום אפריקה וברזיל. "זהו חלום שמתגשם. בכל יום שחלף היו דמעות בעיניי כשראיתי אנשים שמקדישים את אהבתם לים כמוני. חיכיתי 35 שנה לתחרות הזו", אמר סטיוארט בהתרגשות.

גולשים אלו מעניקים לנו השראה רבה לכוחם הנפשי, לא פחות מהפיזי, להתגבר על מגבלותיהם ולהיות אלופים בכל יום שחולף. הרבה ריספקט ואהבה לכולם. לפניכם מספר תמונות מהתחרות ששוות אלפי מילים.

Tylor Dixon. תמונה: ISA

Andrei Barberi. תמונה: ISA

Felipe Mira. תמונה: ISA

Elias Valencia. תמונה: ISA

Elias Valencia. תמונה: ISA

Bruno Hansen. תמונה: ISA

Benoit Moreau. תמונה: ISA

Lourent Maouf. תמונה: ISA

Diane Whitcomb. תמונה: ISA

Eric Elton. תמונה: ISA

Jeff Winson. תמונה: ISA

Miera Durate. תמונה: ISA

Mike Coots. תמונה: ISA

Zack Iapec. תמונה: ISA

Sam. תמונה: ISA

. תמונה: ISA

אם תרצה לעמוד על גלשן, תמיד תמצא דרך. תמונה: ISA

החבר הכי טוב של האדם, והפרטנר הטוב ביותר לגלישה. תמונה: ISA

. תמונה: ISA

. תמונה: ISA

William. תמונה: ISA

Isamel Guiiliorite. תמונה: ISA

Isamel Guiiliorite. תמונה: ISA

Bruce Campbell. תמונה: ISA

Sean Reyngoudet. תמונה: ISA

Antony Smyth. תמונה: ISA

Rodney Roller. תמונה: ISA

תוצאות אליפות העולם בגלישה לנכים 2015

עמידה - Stand Up
1. Mark Stewart (AUS), 11.13
2. Antony Smyth (ZAF), 10.66
3. Alcino Silva Neto (BRA), 8.43
4. Mike Coots (HAW), 6.03

נטוי - Prone
1. Bruno Hansen (DEN)
2. Christian Bailey (USA)
3. Alvaro Bayona (SPA)
4. Ryan Baker (USA)

תמיכה - Assist
1. Jesse Billauer (USA), 10.97
2. Davi Teixeira (BRA), 5.16
3. Juan Martin De Posadas (URU),4.14
4. Darian Haynes (HAW), 3.48

זקוף - Upright
1. Felipe Lima (BRA), 12.93
2. Jeff Munson (USA), 9.83
3. Chris Oberle (USA), 7.00
4. Freddy Carillo (USA), 5.40

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים