חדשות

רה-דזיין: ה-WSL שינה את הלוגו של הליגה וגם קצת את ההיסטוריה

מאת יואב נקש מרץ 06, 2019

רענון סמלילים זה דבר שמתרחש מידי כמה שנים ובדרך כלל מגיע בהמשך לשינוי מערכתי או תחלופת תפקידים מנהלתית. אבל בליגה העולמית בגלישה, WSL, לא התרחש שינוי משמעותי כלשהו שאנו יודעים עליו והם גם לא חיכו למספר עגול בשביל לעגל את הקצוות. בעיצוב המחודש של הלוגו, הליגה מחקה את קרני השמש והשאירה את הגל בצבע שחור/לבן. דבר נוסף שהשתנה בלוגו ושנוי במחלוקת בניסוחו, הוא שבליגה בחרו לציין את שנת הקמתה 1977 גם אם זו נקראה אז ASP.

בואו. זה נכון להגיד שה-WSL הוא ממשיכו הטבעי של ה-ASP (1976-2014) ובניסוח הקודם שהופיע על גבי הלוגו היה כתוב "Since" (מאז 1976) שזה עוד מתקבל על דעת רבים, אלא שבניסוח הנוכחי יש משהו קצת מסלף כשבחרו לכתוב דוקא "Est." (קיצור לנוסד). שזה, אם ננהג קצת בחומרה ויש שיגידו טרחני, נחשב לשכתוב של היסטוריה, עיוות סמנטי ומחיקה של מה שהיה לימים ארגון ולא ליגה יחד עם פועלם של קודמיהם בתפקיד.

למילים יש כוח, לניסוח יש משמעות. משמאל הלוגו עם המילה "Since" ומימין הלוגו החדש עם המילה "Est."

התגובות ברשת לא איחרו לבוא והגולשים הביאו ביקורת על הניסוח ועקצו על הרה-דזיין: "ה-WSL לוקח את הקרדיט לכל מה שנעשה לפני 2015", כתב גולש אחד. "הנה נעלמות להן קרני השמש האחרונות מהליגה", כתב אחר. "למה שלא תקחו קרדיט גם על ה-IPS", כתב גולש נוסף,  והיו עוד כמובן.

קרני השמש שקעו, שמה המלא של הליגה החליפה את ראשי התיבות WSL, ו"שנת היווסדה" 1976 נכתב בתחתית. הלוגו של הליגה בעיצוב מחודש.

אם כבר העלינו ראשי תיבות מן האוב אז חשוב להזכיר כי בשת 1976 יזמו הגולשים רנדי ראריק ופרד האמינגס את מה שלימים נקרא "הטריפל קראון בגלישה" שמו של הארגון נקרא IPS -  International Professional Surfers שהציג לראשונה סבב תחרויות עולמי עם איוונטים בהוואי, אוסטרליה ודרום אפריקה. בין השנים 76' ל- 83' ה-IPS הכתיר נשים וגברים בתארי גלישה עולמיים. בין השנים 1984-2014 פעל ארגון ה- ASP - Association Professional Surfing. בשנת 2015 נרכש הארגון על ידי חברת ZoSea שעשו לו ברנדינג מחודש ושינו את שמו ל"ליגה" (WSL) ובאופן טבעי גם שינו את עיצובו של הלוגו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים