חדשות
חדשותגלישה ← לקראת צאת סיפרו "TC", טום קארול בווידוי חושפני: "הייתי מכור לסמים"

לקראת צאת סיפרו "TC", טום קארול בווידוי חושפני: "הייתי מכור לסמים"

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

לעיתים יש דברים הסמויים מעינינו, פרטים אישיים על גולשים מפורסמים ואלופי עולם שבתמימותנו איננו מבחינים בהם כתוצאה מהערצה עיוורת לאישיותם המאתגרת. בתאריך 03.11.2013 צוין יום השנה השלישי למותו של אלוף העולם לשעבר אנדי איירונס שמצא את מותו בדרך טראגית כתוצאה משימוש בסמים; בצירוף מקרים מפתיע ולקראת צאת סיפרו האוטוביוגרפי, חושף טום קארול בתוכנית 60 דקות האוסטרלית את אשר הסתיר מכולם שנים רבות:"הייתי מכור לסמים קשים שדרדרו את מצבי והיו יכולים להביא למותי."

Tom Carrol reveals he was addicted to drugs לקראת צאת סיפרו

מה גורם לאדם שמרגיש כל כך בנוח בים ליפול מרגליו כשהוא על היבשה? טומאס ויקטור קארול (Thomas Victor Carrol) בן ה-52 (ת.לידה: 26.11.1961) המתגורר בניופורט (Newport) הצפונית לסידני אוסטרליה, הוא גולש אגדי שזכה בתארי גלישה רבים וביניהם הוכתר פעמיים כאלוף העולם (בשנת 1983 ו-1984). טום קארול היה לגולש המיליונר הראשון לאחר שחתם על חוזה של מיליון דולר עם חברת קוויקסילבר, בין חלוצי גלישת גלי הענק, חברו הטוב של רוס קלארק-ג'ונס (Ross Clarke-Jones) ונחשב עד עצם היום הזה לגולש הראשון שהצליח לגלוש בפייפ-ליין כאילו והיה בן המקום.

art3

טום הוא הצעיר מבין שלושה אחים: האחות ג'וזפין נהרגה בתאונת דרכים ואחיו הגדול ניק (Nick Carrol) הוא גולש ידוע שהגיע להישגים מרשימים באוסטרליה. הוא נישא לליסה (שממנה התגרש לפני עשור) ואב לשלוש בנות מקסימות. עם העליות והמורדות בחייו נראה שהעולם היה מונח על כף ידו, אך מבעד לכל ארשת השלמות מסתבר שישנם דברים עלומים שרק כעת הוא מרגיש בנוח דיו לפתוח את ליבו ולדבר עליהם בכנות.

art5

ההיכרות הראשונה של טום קארול עם עולם הסמים החלה עם הסנפת שורה של קוקאין כשהיה רק בן 18. משם, ובמשך 20 השנים הבאות, הוא המשיך את הרגליו המגונים מידי יום ולעיתים כמה פעמים ביום עם אקסטזי ו-L.S.D. ההתמכרות לסמים הובילה אותו לחומרים חזקים הרבה יותר כשבשנת 2002 הוא התמכר לסם הידוע בכינוי "ICE" (סוג של מת'אמפתמין) שדרדר אותו לתהומות שבהם היה סיכון ממשי לחייו, שלום משפחתו ובריאותו.

art7

בראיון שקיים טום קארול בתוכנית "60 דקות" האוסטרלית, הוא נפתח לפני המצלמה, מגולל את סיפור חייו בגילוי לב ומתוודה על התמכרותו לסמים. במהלך הראיון האוטוביוגרפי טום קארול מכניס אותנו אל חייו האישיים ומפרט ציוני דרך חשובים בחייו: החל מילדותו, אובדן אימו ואחותו, הישגיו בתחרויות הגלישה, יחסיו ההדוקים עם אחיו ניק, על שלבי ההתמכרות ועד אשר סגר עצמו במוסד גמילה למשך שישה חודשים. הראיון בן ה-17 דקות מעניין עד מאוד ומרגש לא פחות, במהלכו גם ניק קארול מעלה תובנות אישיות על אישיותו ויחסיו של טום עם משפחתו, על הפגיעה בקשריו עם ילדיו, גירושיו, והסוד שניסו להסתיר מהעולם שנים רבות כל-כך.

הראיון בטלויזיה האוסטרלית התקיים לקראת השקתו של ספר אוטוביוגרפי בשם "TC" שאותו כתבו טום וניק קארול ובו הם מגוללים את דרכו של הגולש האגדי אל החלום; המרדף אחרי גלי הענק, השיגעון לכושר, איש העסקים, איש משפחה וגולש ה"גופי" הכישרוני שהגיע לפסגת אלופי העולם. TC אינו הגולש הראשון שנפל קורבן לסמים אבל הוא אחד הגולשים המוערכים ביותר שזכה בתארים נכבדים בענף הגלישה העולמי - לאחר שניקה גופו ונגמל מסמים, פייפ ליין נראה עבורו כמו משחק ילדים. בצעירותי (י.נ) הערצתי את טום קארול וראיתי בו דמות מופתית לגולש גלים, כיום ולאחר ווידויו הכן וגמילתו מהסמים אני מעריך אותו הרבה יותר...!

art6

נפש בריאה בגוף בריא – תגידו לא לסמים!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים