חדשות
חדשותסרף Tech ← חברת Wavegarden חושפת את טכנולוגיית הכבלים שמאחורי הגל המלאכותי

חברת Wavegarden חושפת את טכנולוגיית הכבלים שמאחורי הגל המלאכותי

מאת יואב נקש יולי 02, 2015

בכדי לייצר את הגל המלאכותי הארוך ביותר בעולם, שיעמוד בדרישות המון רב של גולשים ויפעל באמינות וללא תקלות באופן רציף, יש צורך בטכנולוגיה חככמה ובמיכון בעל עוצמה רבה. חברת Wavegarden חושפת את המערכת שתפמפם את הגלים מתחת למים בבריכות הגלים המלאכותיים. מערכת שמיוצרת ע"י חברה בעלת שם עולמי בתחום הכבלים (ropeway systems).

הפקת הגל של ה-Wavegarden נעשה באמצעותו של כבל ארוך שמונח בצידו הרחוק של אגן המים אשר מושך שתי "כנפיים" הידרו-דינאמיות שמייצרות את גיבועי הגלים. הטכנולוגיה המובנית יכולה לחולל 120 גלים בפרק זמן של שעה עם הספק כוח של 270Kw אך בשביל לעמוד בדרישות יש צורך בטכנולוגיה שתאפשר לזה לקרות בלי תקלות. לשם כך חברת Wavegarden הספרדית נעזרת בתחום מומחיותה של חברת Leitner שיימצרת מערכות כבלים מתקדמות ואמינות (כגון לאתרי סקי). הווייבגארדן יאובזר במערכת DirectDrive - מנוע חשמלי מסונכרן במהירות נמוכה אשר יפיק גלים מושלמים וארוכים.

הגל המלאכותי הארוך ביותר בעולם דורש מיכון אמין ועוצמתי שיפיק גלים באופן רציף וללא תקלות

"בכדי לפתח את הטכנולוגיה שנדרשת להפקתו של הגל זה היה חיוני לשתוף פעולה עם חברה שמייצרת ועוסקת במיכון מדוייק ואמין ביותר שפועל אפילו בתנאים קיצוניים", מסביר חוזמה אודריאוזולה (Josema Odriozola), מנכ"ל Wavegarden. "מערכות הכבלים ropeways של חברת Leitner שימשו להובלת אנשים בכל העולם:. גולשי סקי וסנובורד לפסגות ההרים המושלגים ואת כלל ציבור האנשים למקומות תיור".

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

מערכת ה- DirectDrive של החברה היא מערכת שקטה שאינה מזהמת שיכולה לעמוד בכוח של עד 20 טונות ודורשת תחזוקה מינימאלית. בכדי להבטיח אמינות מוחלטת ללא סיכון של הפסקה בזמן שימוש, למערכת יש גיבוי רזרבות יתירות, כלומר רכיבים ופונקציות קריטיים לתפעול המערכת שמשוכפלות בכדי להגדיל את האמינות והרציפות שחיונית לפארק מים, ובמיוחד בעונות השיא.

מכונה של גלים לבריכה של גלים. ה-Wavegarden כשהיה בראשית דרכו... 

מערכת ההינע הזו מסוגלת לייצר את הגלים הארוכים ביותר בעולם מעשה ידי האדם ולשמור על גובהם ועוצמתם לכל מרחק שבירתם; ההגבלה היחידה שיש לגל היא אורך לגונת / בריכת המים בלבד. חברת לייטנר טוענת שפעולת המערכת שלהם גם מונעת זרמי מים בלתי צפויים שיכולים לסכן רוחצים וגולשים.

"עם טכנולוגיית ה- DirectDrive השגנו תוצאות מצוינות ולא רק למערכות גשר החבלים (ropeway System), אלא גם הגדלנו בצורה משמעותית את היעילות ואמינות של טורבינות הרוח והתחבורה העירונית", אומר אנטון סיבר (Anton Seeber), מנכ"ל לייטנר. "מאחר והטכנולוגיה שלנו היא תכליתית אנו תמיד מחפשים להרחיב את תחומי העניין ולמצוא פתרונות בתחומים נוספים".

Surf Snowdonia באנגליה תפתח בקיץ 2015 עם טכנולוגיית הכבלים הכי אמינה בהפקת גלים

מערכת חדשנית זו תושק בפארק המים Sur Snowdonia שבצפון ווילס אשר תפתח באוגוסט 2015 וגם בזו שאמורה להבנות בטקסס בשנת 2016. חברת Wavgarden מתכננת להקים בריכות גלים נוספות גם באוסטרליה, המזרח התיכון (האם הכוונה לישראל?) ובערים גדולות נוספות כגון זו שאמורה להפתח גם במדריד.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים