ארגון הגלישה העולמי ASP מחליף את שמו ל- WSL

מאת יואב נקש ספטמבר 18, 2014

במסגרת השינויים שחלים בארגון הגלישה העולמי  ו-32 שנים לאחר הקמתו, ארגון ה-ASP מחליף גם את שמו. זו אותה הגברת בשינוי האדרת אך הסבב העולמי של ה-ASP המקצועני יקרא אחרת ויעבור ל"ליגה" אחרת. מ-2015 יקרא שמו (גם בישראל) WSL.

עד שהתרגלנו ללוגו החדש, עכשיו צריך גם להחליף את השם ל-WSL

ארגון הגלישה המקצועני (ASP) נוסד בשנת 1982 ע"י איאן קרנס (Ian Cairns) ואיחד את כלל מקצועני הגלישה בעולם תחת קורת גג אחת וסבב עולמי חלומי. מאז הקמתו, ארגון ה-ASP תרם רבות לענף הגלישה העולמי והביא לשינוי תודעת, מבני וארגוני שקידם את הענף והביאו למחוזות של חזון, פרסום וחדשנות בכל רחבי העולם. לאחר 32 שנים, בינואר 2015, ה-The Association of Surfing Professionals - ASP (ארגון הגלישה המקצועני) ישנה את שמו ל-WSL שהם ראשי התיבות ל- World Surf League (ליגת הגלישה העולמית).

יו"ר ארגון ה-ASP פול ספיקר (Paul Speaker) מאמין שהשם החדש  קל יותר להבנה. "זה מציב אותנו על מסלול שישרת טוב יותר את כלל האוהדים, האתלטים ואת השותפים. זה יביא לגידול משמעותי בספורט המקצועני בכל רחבי העולם. שינוי זה מונע ע"י מטרה כפולה של שמירה על המורשת ותרבות הגלישה ובאותו הזמן, יצירת תשתית שתהיה אפילו טובה יותר לטיפוח והגדלת תפוצת הספורט בעתיד. ממשיך ואומר ספיקר "אנו מקווים שתנתנו לנו ליהנות מהספק, וכי, לאורך זמן, תראו את השינוי הזה כחיובי עבור הספורט שכולנו אוהבים. בסופו של יום חשוב לזכור שה-DNA של הגלישה המקצועני נותר בשלמותו: הגולשים הטובים ביותר בעולם מתחרים בגלים הטובים בעולם.

עד שהתרגלנו ללוגו החדש כעת אנו צריכים להתרגל גם לשם החדש. מעבר לאפקט הפרסומי והראיה החותכת לשינוי תדמית והתחדשות מדוע יש צורך בהחלפת שם המותג העולמי של הגלישה? ומהו ההבדל שבין שני השמות? התשובה לכך היא עניין של סמנטיקה גרידא.  החלפת השם מ"ארגון" ל"ליגה" מציב את ענף הגלישה העולמי בקו אחד עם ענפי ספורט אחרים פופולריים כגון: כדורגל, כדורסל, היאבקות וכדומה. שינוי השם  מוציא את ענף הגלישה כביכול מהפינה התודעתית שבה הוא נתפס כספורט נישתי וסולל את דרכו של הענף כליגה יוקרתית.

גולשים רבים מברכים על ההחלטה בשינוי שמו של הארגון ל-WSL וכניסתו לליגה עולמית אחרת. זה יקרה כאמור בינואר 2015.  אם נאניש את ה-ASP לאדם שכיום הוא בן 32 זה יהיה מוזר מאוד לקרוא לו לפתע בשם אחר  - אבל גם עם שינוי השם אנו יכולים להיות רגועים שהוא לפחות לא שינה את דתו :) גלישה נשאר גלישה ו-Surfing is our religion

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים